Sbor dobrovolných hasičů obce Brniště

VÍtejte na stránkách SDH Brniště

2009

Dne 2.5.2009 kolem 14:30 byl vyhlášen požární poplach, naše jednotka vyjela v počtu 1+4. Jednalo se o požár lesa, za obcí Ploužnice-Skelná Huť. Zde již zasahovalo několik hasičských sborů a pořár byl velmi rozsáhlý. Po přidělení našeho úseku požářiště jsme rozvinuli dva proudy typu C a dali se do práce. Po několika hodinách jsme dostali požár pod kontrolu a minimalizovali jej. Po příkazu velitele zásahu jsme opustili požářiště kolem 21:00 a příjezd na základnu byl ohlášen v 21:30.
Dne 27.4.2009 byl vyhlášen požární poplach. Jednotka vyjela v počtu 5+1. Jednalo se o požár travního porostu ve Stráži pod Ralskem. Zde již zasahovala jednotka SHD Stráž pod Ralskem, kteří již měli vše pod kontrolou a my se opět vrátili zpět na základnu.
Dne 22.4.2009 byl vyhlášen požární poplach, jednotka vyjela v počtu 5+1. Z bližších informací jsme zjistili že se jedná o požár lesa v obci Velký Grunov, u fotbalové hřiště. Rozvinuli jsme 4 útočné proudy typu C a po hodině jsme měli požár pod kontrolou. Na pomoc přijeli také SHD Mimoň, kteří nám velmi pomohli. Návrat na základnu byl kolem 20:00.